evropea.com - Форум здраве.Всичко за вашето здраве
Октомври 20, 2017, 10:40:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

КАРТИЧКИ ЗА ИМЕНИ ДНИ

Заглавна Страница   Forum   Помощ Търси Вход Регистрирай  
* СОЦИАЛНА МРЕЖА. СРЕЩНИ СВОЯ ДВОЙНИК

* evropea.com

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

* Онлайн
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

* Реклами

* Времето

* ВСИЧКО ЗА СВИНСКИЯ ГРИП

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно мнение от форума
xx Re: кожата на ръцете ми ме плаши
[Кожни болести]
Altina
Октомври 01, 2017, 01:25:54

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Псориазис  (Прочетена 28606 пъти)
Administrator
Full Member
Публикации: 100

Профил Ел. поща
« -: Април 09, 2009, 10:28:10 »
ОтговорОтговор

Описание на псориазис
 Псориазисът е често срещащо се заболяване на кожата. Характеризира се със своеобразни червени възловидни и ясно ограничени люспещи се обриви по кожата. Заболяването засяга предимно лица в юношеска и средна възраст. Протича хронично при добро общо състояние. Проявява склонност към повторения.
Симптоми на псориазис
Основният обрив при псориазиса е плоското възелче, леко надигнато  над нивото на нормалната кожа, с червен цвят, покрито с множество сребристобели люспи. Възелчетата се сливат и растат. Болестта може да обхване цялото и кожата на окосмената част на главата. В някои случаи се засягат и ставите (предимно на пръстите, коленете и глезените) с оток и болка. Псориатичните обриви се локализират най-често по кожата на окосмената част на главата, лактите, коленете и поясната област. Космите не се засягат. Кожата на псориатично болните особено чувствителна към механично , медикаментозно или друго дразнене, като след няколко дни на мястото на дразненето  може да се появи псориатичен обрив.
Причините за появата на заболяването са неизяснени.
Лечение на псориазис
Л е че н и е т о на псориазиса цели да се отстранят псориатичнитe обриви и да се предпази кожата от рецидиви. В домашна обстановка може да се направи много за успешното лечение, но се изисква упоритост и постоянство. При поява дори на малки по брой и форма обриви лечението трябва да започне веднага. За по-бързо излющване се препоръчват ежедневни топли - бани със сапун и последващо и намазване с растителни масла (ленено, рициново и др.), към които може да се прибави  2-3% салицилова киселина. При хроничните форми се прилагат по-силно излющващи мазила, съдържащи катрани, сяра, салицилова киселина и др.
Слънцелечение на псориазис
Много добро действие оказва облъчването на поразените места с ултравиолетови лъчи - през зимата от кварцова лампа, а през лятото излагане на естествени слънчеви лъчи, съчетано с къпане в море.Наблюдението показва, че слънцелечението на море дава по-добри резултати в сравнение с медикаментозното лечение. Доброто повлияване на псориазиса  от слънцелечението  се обяснява както с директното въздействие на слънчевите лъчи върху псориатичните плаки, така и с участието на нервната система, ендокринната система, имунните и метаболитните процеси на организма. От значение е и храненето на болните. То трябва да бъде разнообразно, но немного калорично, с намаляване на мазнините и захарите.
Рехабилитация на псориазис
Рехабилитацията на псориатично болните се заключава главно в предпазване от нови повторения, при което трябва да се избягват малките травми и медикаментозното дразнене, трябва да се успокоят кожните изменения и психиката на болния с физиотерапевтични средства, бани, лечебна физкултура.
Активен
jey
Newbie
*
Публикации: 2

Профил
« Отговор #1 -: Април 14, 2009, 03:44:20 »
ОтговорОтговор

Здравейте! Търся съвет за псориазис. Имам го от години и не мога да се справя с него. Интересуваме някоий, който се е излекувам успешно дададе съвет! Ще му бъда изключително балгодарен! Плачещ Плачещ Плачещ Плачещ Плачещ Плачещ
Активен
hali
Newbie
*
Публикации: 4

Профил
« Отговор #2 -: Юли 20, 2009, 03:28:16 »
ОтговорОтговор

Псориазис(Psuriasis)
Rp. Fol. Urticae (nис. коприва)
Нb. Agrimoniae (ст. камшик)
Fol. Uvае-uгsi (лис. мечо грозде) по 50 г
Нb. Chelidonii (ст. змийско мляко)   25 г 
Rad. Sarsaparil1ae (кор. сарсапарила)100 г
М. f. species! (Да се смеси!)
Начин на употреба: 2 супени лъжици от билките се варят в 0,5 л вода 10 мин. Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно. Външно за мазане: с пресен сок от корена на змийска хурка (Аrum maculatum L.).
Активен
mikis69
Newbie
*
Публикации: 1

Профил
« Отговор #3 -: Април 21, 2010, 11:27:01 »
ОтговорОтговор

Здравейте!
Препоръчаха ми да използвам продукти от Мъртво море!
Намерих изрелската козметика DSM-много добри продукти!Имат соли,лечебна черна кал и крем за псориазис!
Желая успех на всички!

http://dsm-bg.com/products.php?c=13&sesid=30ebbbf1ff422dd83722114353219dbb

Активен
jey
Newbie
*

Профил
« Отговор #4 -: Април 22, 2010, 11:32:00 »
ОтговорОтговор

mikis69, разкажи по-подробно з атая козметика. Изпитала ли си я?
Активен
sk53
Newbie
*

Алтернативен кабинет

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Май 05, 2011, 04:44:51 »
ОтговорОтговор

Магнитотерапия с Бемер помага при псориазис ...

BEMER 3000 SLA - специални светлинни апликатор
Доказаната комбинация от електромагнитното поле и светлината прилагане

В BEMER 3000 SLA съчетава  ползите от прилагането на електромагнитно поле с фото-биологичните ефекти на светлината. Подобно на големите си брат, SLT-система, тази комбинация  е ефективно допълнение на BEMER терапия, която насърчава възстановяването на кожата .
Практическите SLA е просто свързан с BEMER-устройството за управление и насочен  към кожата област да се лекуват.
Супер ярки светодиоди излъчват пулсираща без хроматичните червена светлина с дължина на вълната от 660 нанометра. Това води до ефект, подобен на този на лазерните приложения, но без никоя от нейните ограничения в практическа употреба.
Заявленитe  възможности варират от подобряване на кожата  до  козметични приложения. Селекция от прилагането опции демонстрира широк спектър от прилагане на BEMER 3000 SLA:
•   Акне
•   Екзема
•   Cradle
•   Невродермит
•   Псориазис
•   Травма
•   Брадавици
Активен

Здравен Салон АРОВЕТА
mimi910
Newbie
*

Профил
« Отговор #6 -: Юли 09, 2011, 06:29:18 »
ОтговорОтговор

Псоразисът на се лекува за съжаление Тъжен но сигурно сте забелязали че от слънцето лятото симптомите намаляват.. тези бели плаки. но как да си помогнете зимата? има един уред на Цептер изключително полезен за много неща включително и псориазис. там има много добри резултати, не знам дали сте пробвали. става дума за лечение със светлинна терапия.. светлина много подобна на слънчевата, но без ултравиолетови лъчи!
Активен
mk
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 24, 2014, 11:53:43 »
ОтговорОтговор

Здравейте!

Новичка съм тук, но дълбоко се бях заровила нета по повод различни кожни проблеми. Вкъщи всички сме с чувствителни и бели кожи и постоянно някой  нещо иска да облекчи.
Живяхме доста време в чужбина и там ползвахме различни видове козметики и най-доволни единодушно всички останахме от продуктите, в които са вложени чисти минерали и съставки от Мъртво море.
От както сме пак в България пробвах различни подобни варианти. Като цяло има не лоши продукти, но бих могла да споделя на мейла продукт, който определено поуспокои лющенето на кожата на брат ми. Той от години се бори с него.  Не знам колко ще е траен ефектът, но определено резултатът ми се стори забележителен. От серията има и други продукти, които са с лечебна насоченост.

Ко някой има интерес, нека ми пише на mdm.mariniva@gmail.com

Поздрави и се надявам наистина да съм полезна!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Рекламите

* EU Directive