evropea.com - Форум здраве.Всичко за вашето здраве
Февруари 20, 2018, 03:32:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

КАРТИЧКИ ЗА ИМЕНИ ДНИ

Заглавна Страница   Forum   Помощ Търси Вход Регистрирай  
* СОЦИАЛНА МРЕЖА. СРЕЩНИ СВОЯ ДВОЙНИК

* evropea.com

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

* Онлайн
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

* Реклами

* Времето

* ВСИЧКО ЗА СВИНСКИЯ ГРИП

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно мнение от форума
xx Re: Шум в ушите
[Уши, нос и гърло]
JuliPetkov80
Януари 31, 2018, 07:38:33

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Повтаряща се диария през две-три седмици  (Прочетена 1113 пъти)
Devotional
Newbie
*
Публикации: 1

Профил
« -: Декември 13, 2012, 11:00:13 »
ОтговорОтговор

Здравейте,

Аз съм мъж на 20 години и съм  здрав с изключение на проблемът от заглавието. Историята започна вероятно повече от година и половина назад във времето. В началото мислех, че всичко е в реда на нещата и ме връхлита някаква настинка, та се лекувах с общоизвестните антидиарични продукти като Лопедиум и Ентерол. След прекараните десетки леки диарии обаче смело мога да заявя, че проблемът е сериозен и трудно ще стигна до първопричинителя му. В следващите редове ще опиша подробно как протича заболяването, какви мерки съм вземал по въпроса, какви лекари съм посетил и какви са моите разсъждения.
 За кратък период от време имам идеалното храносмилане с едно изхождане на ден с добре оформено и нормално на цвят изпражнение. След няколко дни започвам да усещам дискомофорт в коремната област, чести газове, понякога и тежест в корема, резултатът от които е кашкаво изпражнение на другата сутрин. Това се повтаря няколко дена, като оплакванията се усилват - дискомфортът, газовете и всичко останало стават по-интензивни, докато започнат диарични изхождания около 4-5 на брой. При стеклите се обстоятелства започвам краткотрайна диета обикновено с препечен хляб, сирене и обикновени бисквити, както си му е реда. Изпивам няколко капсули ентерол и на следващия ден от прекараната диария чувствам храносмилането си идеално. След това постепенно минавам на обща храна, първоначално се захранвам с препечен хляб и умерено мазни колбаси. Стигайки до фазата да имам оформени изпражнения  започвам да преминавам към общата храна, която е с нищо по-различна от обичайната, която приемам през по-голямата част от съзнателния си живот.   Минавайки на нея обаче след ден-два колелото започва да се завърта и храносмилането постепенно да се нарушава, докато се стигне до диарията. Сякаш червата ми искат да се изчистят за период от две седмици и отново и отново.
 Искам да направя някои важни пояснения:
 - Теорията, че имам нервен стомах и затова се получава така я изключвам, защото знам какво представлява и съм имал подобни проблеми през ранните си гимназиални години.
 - За 17-18 години не съм имал проблеми с храни, които след тяхното консумиране да ми предизвикват диария. Не съм наясно до колко е възможно на 19-20 годишна възраст да се развие глутенова или лактозна непоносимост. Така, че бих изслушал идеи по темата.
 - Изпил съм доволно количество пробиотици като Лактофлор и Биобаланс. Е, не успяха да вкарат в ред храносмилането ми и със и без тях въпросното колело си се върти.
- Преди близо 3 години (тогава нямах такъв проблем) ми е правена фиброгастроскопия сякаш профилактично и нямаше нищо необикновено с изключение на леко зачервен хранопровод, лека форма на ГЕРБ. Оттогава не съм усещал киселини или парения зад гръдната кост.
- Преди няколко месеца споделих за проблема с Гастроентеролог, но имах неблагоразумието да му спомена, че съм се занимавал с фитнес и съм се хранил по 4-5 пъти на ден обилно. Версиите му бяха две - или микробен проблем или неправилно хранене. Уви, постепенно изключих и двете. Спрях да се занимавам със спорта, защото и без това беше невъзможно от диариите. Храненията се свеждаха до 3-4 на ден, когато си огладнея без да спазвам режими, в не особено големи количества. Опитах се да засека след приема на какви храни ще се получи диарията, но не стигнах до отговор. Каквото и да ядях проблемът беше налице.
- За да се освободя от инфекециозен проблем, посетих инфекционист, който ми назначи пълни микробиологични изследвания на фецес (паразити, бактерии, гъби) и нищо не беше налице.  

Изчел съм много неща по темата, но не съм медицинско лице, та идеите ми се изчерпват и като цяло съм в безизходица. Предвид факта, че съм Русе и тук се знаят кои са добрите специалисти гастроентеролози, а аз посетих единият от тях, не искам да се връщам при него, при положение, че за диария, която може да има десетки причинители, той се ограничава само в два варианта.
 Надявам се някой с конкретни идеи да прочети този дълъг пост, но нямаше как да го съкратя, защото не знам кое би било полезно и кое не.
Обръщам се към медицинските и не само лица във форума с молбата ако е възможно, на базата на написаното да споделят точка по точка изследвания, които могат да се направят, за да се диагностицира състоянието ми, както съвети за видове специалисти и къде са  най-добрите.

Поздрави
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Рекламите

* EU Directive