evropea.com - Форум здраве.Всичко за вашето здраве
Декември 16, 2017, 01:02:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

КАРТИЧКИ ЗА ИМЕНИ ДНИ

Заглавна Страница   Forum   Помощ Търси Вход Регистрирай  
* СОЦИАЛНА МРЕЖА. СРЕЩНИ СВОЯ ДВОЙНИК

* evropea.com

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

* Онлайн
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

* Реклами

* Времето

* ВСИЧКО ЗА СВИНСКИЯ ГРИП

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно мнение от форума
xx Re: кожата на ръцете ми ме плаши
[Кожни болести]
Altina
Октомври 01, 2017, 01:25:54

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Разноцветен лишей  (Прочетена 5379 пъти)
Administrator
Full Member
Публикации: 100

Профил Ел. поща
« -: Април 17, 2009, 03:21:20 »
ОтговорОтговор

Описание на разноцветен лишей
Това заболяване  не засяга космите и ноктите, не прониква в дълбочина. Заразителността на тази гъбичка е малка и на практика заболяването не е прилепчиво.
Симптоми на разноцветен лишей
Болестта се характеризира с поява кръгли или елипсовидни  залющени петна със светложълт  до тъмнокафяв цвят (оттук: името разноцветен). Големината на петната е различна - от просено зърно до големина на нокът. Кожата, върху която са разположени петната, е покрита с фини люспици и не показва възпалителни изменения. Петната са разположени по врата, раменете, горната половина на гърдите и гърба. Боледуват по-често млади и в средна възраст хора и особено тези, които силно  се потят.При излагане на слънце здравата кожа хиперпнгментира и петната изглеждат по-светли. Разноцветният  лишей не се съпровожда със субективни оплаквания (освен понякога с лек сърбеж) .
Лечение на разноцветен лишей
Лечението се състои в премахване на петната и гъбичките, поселили се в тях. За тази цел ое използуват излющващи и противогъбични средства. Желателно е лечението да се провежда след къпане с топла вода и сапун, при което се получава излющване на петната. Правят се 1-2 ежедневни намазвания с 1-2% йодова тинктура или 5% салицилови мехлеми, предписани от лекар, които имат и  противогъбично  действие. Необходимо е лечението да продължава до премахването  на най-малкото петно (средно 10-15 дни), защото противен случай болестните явления ще се повторят. На болния се препоръчва чистота, често къпане, носене на по-леки дрехи през лятото. Като предпазна мярка болните трябва да избягват топлината, влагата и изпотяването. За тази цел се правят изтривания с оцет и вода (по равни част), камфоров спирт или одеколон. Използуват се и антисептични и подсушаващи пудри.
Активен
Miroslavv
Newbie
*
Публикации: 3

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 31, 2013, 12:00:48 »
ОтговорОтговор

Благодаря за темата аз така по гърба имах някакви петънца които от слънцето избледняваха, явно точно от това съм се заразил въпреки че никакви симптоми няма нито ми пречи
Активен

Камерите за видеонаблюдение   са с изключително качество на изображението, както в реален момент, също така  при запис. Фирмата предлага както както ip kamera
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Рекламите

* EU Directive